Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Warsztaty Ratownicze - Marzec 2012
Wysłano dnia 26-03-2012 o godz. 18:15:00 przez Taborecik

HCPP W dniach 23-25 marca 2012 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku odbyła się XIV edycja Warsztatów Ratowniczych organizowanych przez naszą grupę. W zajęciach udział wzięła udział rekordowa liczba 53 uczestników. Pierwszego dnia po zapoznaniu z regulaminem i zasadami panującymi podczas trwania kursu uczestnicy zostali podzieleniu na 8 sekcji. Każda sekcja otrzymała swojego opiekuna i własną apteczkę.

Zajęcia zakończyły się o godzinie 2:00 w nocy. Następnego dnia uczestnicy zostali obudzeni o godzinie 8:00 zajęciami z anatomii, na których uczestnicy mogli dowiedzieć się co nieco o budowie człowieka. Pierwszą pozorację zaplanowaliśmy na godzinę 12:00. Był to symulowany wybuch gazu. Poszkodowanych zostało 9 osób. Młodzi ratownicy udzielali pomocy poszkodowanym. Po pozoracji uczestnicy wrócili do zajęć. Jednak nie był to koniec niespodzianek na ten dzień. O godzinie 17:00 uczestnicy zostali zaalarmowani, że w pobliżu szkoły, w jednym z domów doszło do wybuchu. Wszyscy po zabraniu noszy, apteczek i kasków biegiem ruszyli na miejsce zdarzenia. Po dotarciu na miejsce uczestnicy stwierdzili, że poszkodowanych jest 10 osób. Dwie osoby nadal znajdowały się w budynku. Tymi osobami zajęła się sekcja wyposażona w kaski, lecz po konsultacjach stwierdzono, że budynek grozi zawaleniem i na miejsce wezwano karetkę oraz straż pożarną. W czasie gdy młodzież udzielała pomocy pozostałym poszkodowanym na miejsce przybył zespół ratowników HCPP oraz Straż Pożarna z OSP Kunów. Strażacy oddymili pomieszczenie i wraz z jedną z sekcji rozpoczęli ewakuację z zagrożonego budynku. Karetka kilkukrotnie zabierała poszkodowanych z miejsca zdarzenia. Oczywiście była to kolejna gra ratownicza przygotowana przez organizatorów. Uczestnicy mieli w niej okazję sprawdzić nabytą wiedzę oraz nauczyć się współpracy ze służbami ratowniczymi. Po zakończeniu pozoracji wszyscy zostali zaproszeni do szkoły celem podsumowania ćwiczeń. Po wypowiedziach ratowników i strażaków każda z sekcji została oceniona za udział w grze. Na ten sam dzień został przewidziany egzamin praktyczny składający się z RKO oraz kilku pytań do uczestników. Egzamin zakończył się o godzinie 4:00. Ostatniego dnia, przeprowadzony został egzamin teoretyczny. Wszyscy uczestnicy zdali oba egzaminy i otrzymali certyfikaty. Po podsumowaniu egzaminów przyszedł czas na sprzątanie szkoły. Po tym uczestnicy i kadra opuściła szkołę pełna nowych umiejętności i pozytywnych wrażeń. Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że są bardzo zadowoleni z warsztatów, i że nie był to zmarnowany czas. Zdjęcia z warsztatów do obejrzenia w naszej galerii.

Notatka: Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć na facebook.

 
Pokrewne linki
· Więcej o HCPP
· Napisane przez Taborecik


Najczęściej czytany artykuł o HCPP:
HCPP Ratowniczymi Mistrzami Województwa


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Warsztaty Ratownicze - Marzec 2012" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund