Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Wigilia harcerska-jako kultywowanie tradycji w Hufcu ZHP Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłano dnia 13-12-2011 o godz. 18:40:22 przez Taborecik

Hufiec W dniach 09-10.12.2011 roku w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Brzóstowie harcerze z Hufca Ostrowiec tradycyjnie jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowali wigilię harcerską. W tym roku na wigilię przybyło 200 osób: instruktorów, harcerzy i zuchów.

O oprawę świeczkowiska zadbały druhny Aleksandra Mruk, Natalia Jurczuk i Iga Adamska. Drużyny miały za zadanie przygotować przebranie postaci biblijnej oraz Jej krótką charakterystykę. Każda z drużyn przygotowała również piękną Gwiazdę Betlejemską. Oprócz tematu typowo świątecznego nie zabrakło elementów harcerskich. Podczas świeczkowiska odbyła się obietnica zuchowa, przyrzeczenie harcerskie, mianowanie na drużynowego oraz wręczenie naramienników wędrowniczych. Obietnicę zuchową złożyły zuchy ze Słonecznej Gromady działające przy ODK Malwa, przyrzeczenie - harcerze z drużyny Azymut z PG 2 oraz „Włóczykije” z PSP 5, a granatowy sznur otrzymał druh Michał Lipiec. Naramienniki wędrownicze odebrali druhna Katarzyna Ostrowska i druh Filip Grzegorski.
Po uroczystościach przy świeczkowisku harcerze składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Następnie przystąpili do wieczerzy wigilijnej.
Wszystkie potrawy wigilijne zostały przygotowane przez rodziców. Na stole nie zabrakło ciasta, owoców, słodyczy, czerwonego barszczyku z uszkami, pierogów, sałatek oraz ryb. Aby stół pięknie wyglądał postarali się instruktorzy z Hufca Ostrowiec, dekorując go ozdobami świątecznymi. Długość stołu była imponująca a zgromadzone produkty zostały z apetytem spożyte przez harcerzy.
Po wieczerzy jeszcze długo szkoła tętniła życiem. Harcerze śpiewali i bawili się. Drugiego dnia po śniadaniu harcerze przystąpili do realizacji zadań rajdowych. Mieli do rozwiązania rebusy oraz odpowiadali na pytania związane ze świętami oraz harcerstwem.
W rywalizacji najlepszymi okazały się „ Iskierki „-zuchy z PSP Nr1 ze swoją drużynową druhną Ramoną Romankiewicz. Po zakończeniu zabawy harcerze spożyli żurek ugotowany przez naszą kuchareczkę druhnę Lidię Perczak i po sprzątnięciu szkoły oraz końcowym apelu rozjechali się do domów.
Komenda Hufca ZHP w Ostrowcu bardzo serdecznie dziękuje Panu Zbigniewowi Czubali Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Brzóstowie oraz Panu Janowi Kuśnierzowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Ćmielów za użyczenie budynku szkoły harcerzom. Podziękowania składamy również wszystkim rodzicom, którzy zadbali o potrawy wigilijne, druhowi Januszowi Woźniakowi za pomoc w zaopatrzeniu oraz pozostałym instruktorom za wkład w organizację
i przebieg tej tak ważnej w naszych tradycjach imprezy harcerskiej

phm. Teresa WoźniakNotatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia druha pwd. Tomasza "Taborecika" Taborskiego, hm. Robert Rogala, pion. Kingi „Nika” Zwady, phm. Teresa Woźniak

 
Pokrewne linki
· Więcej o Hufiec
· Napisane przez Taborecik


Najczęściej czytany artykuł o Hufiec:
list pożegnalny do wszystkich Komendanta Hufca ZHP hm. Roberta Rogali


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Wigilia harcerska-jako kultywowanie tradycji w Hufcu ZHP Ostrowiec Świętokrzyski" | Logowanie/Założenie konta | 1 komentarz | Przeszukaj komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Wigilia harcerska-jako kultywowanie tradycji w Hufcu ZHP Ostrowiec Świętokrzyski (Wynik: 1)
przez Taborecik dnia 13-12-2011 o godz. 20:22:11
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
To ja dziękuje za pomoc prze prezentacji o Nieprzetartym Szlaku druhnie Beacie która opowiadała o NS i tez dziękuję druhowi Szczepanowi druhnie Teresie oraz druhowi Robertowi

A jak się prezentacji o Nieprzetartym Szlaku podobała ?


Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund