Witaj w Strona Hufca ZHP Ostrowiec
  Witaj Anonim!    

Aktualności
. Strona główna
. Czytelnia
. Archiwum
. Rozkazy Komendanta
. Galeria zdjęć
. Artykuły

Hufiec
. Dane teleadresowe
. Sztandar Hufca
. Komenda Hufca
. Komisja Rewizyjna
. Namiestnictwo Wędrownicze
. KSI
. HSK
.HCPP

Komunikacja
. Forum Ostrowieckie
. Ostrowieckie Gadu Gadu
. Księga gości
. Forum.zhp.pl
. Rekomenduj nas
. Kontakt
. Linki
. Redakcja

Dla harcerza
. Downloads
. Prasa harcerska
. Mini poradnik

Komentarze
· 1 Świąteczna Zbiórka Żywności
· 2 Zaproszenie na Obietnice Zuchową
· 3 WŚ: Stokrotkowy obóz
· 4 Echo Dnia: Ze społecznikowską pasją
· 5 41 DH
· 6 Harcerze - Najlepsi Ratownicy Drogowi
· 7 DH NS OGNIKI w Jaskini Raj
· 8 Zaproszenie na Zlot Harcerzy w Sandomierzu od Księdza Biskupa
· 9 Lubiatowo 2009 - ZAPRASZAMY
· 10 Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ostrowiec Świętokrzyski

Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczajacy: Kod zabezpieczajacy
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

Biwak Zuchowy – Murzasichle 2011, czyli Zakopane i Iskierki
Wysłano dnia 02-08-2011 o godz. 09:41:16 przez Szczepan

Referat Zuchowy W dniach 26-30 lipca 2011r. Gromada Zuchowa Iskierki wybrała się na biwak do Murzasichle, aby przeżyć wspaniałą wakacyjną przygodę. Zabawa była fantastyczna, byliśmy na basenach termalnych, w Aqua parku, jaskini Mroźnej, dolinie kościeliskiej i wielu wielu innych wspaniałych miejscach. Nie zabrakło również poważnych wycieczek o tematyce harcerskiej i zuchowej. Odwiedziliśmy pomnik założycieli polskiego harcerstwa zapalając symboliczny znicz. Ubiegając się o imię Dh. Olgi Drahonowskiej – Małkowskiej jako bohatera naszej Gromady poznawaliśmy jej działalność i chcieliśmy dowiedzieć się jak najwięcej o całej jej harcerskiej pracy.

Zdobywaliśmy grupową sprawność „AMBASADOR PRZYJAŹNI”. Z tego względu odwiedziliśmy wioskę indiańską, a także uczyliśmy się Afrykańskich tańców. Poznaliśmy kulturę Indii i wiemy już czym jest święto TABANATA. Chcąc spełnić swoje marzenia napisaliśmy je na trzech ogromnych latających lampionach, a gdy nadeszła ciemna, gwieździsta noc puściliśmy je do nieba z nadzieją, że przyniosą lepsze jutro i spełnią wszystkie, nawet te mało realne marzenia.

Oczywiście nie obyło się bez zajęć z pierwszej pomocy. Ku zdziwieniu całej kadry dzieci śpiewająco odpowiadały na nasze pytania co trzeba zrobić w razie jakiegokolwiek wypadku. Nawet z bandażowaniem poradzili sobie bardzo dobrze. Zakres ich wiedzy na ten temat pomimo młodego wieku jest ogromny.

Na biwaku odbyła się również msza święta odprawiona przed szczepowego - Dh. Pwd. Sławomira Brzeskiego. Całemu biwakowi towarzyszyły pląsy i codzienne śpiewogranie, które urozmaicały przeszkadzajki wygrane na festiwalu „wiosenne czarowanie”. Były też zajęcia z szyfrologii. Nauka szyfrów nie była prosta, ale co to dla ISKIEREK! Dzieciaki opanowały „czekoladkę”, „ułamkowy” oraz Ga-de-ry-po-lu-ki. Nie zapomnieliśmy też o romantycznych biwakowych ślubach!

Podczas nocnej gry terenowej kilkoro zuchów złożyło obietnicę zuchową i pragnęło całym sercem poświęcić się harcerstwu. Pod koniec biwaku zostały odczytane dwa rozkazy. Jeden z nich zamykał próbę na pierwszą gwiazdkę – zuch ochoczy. Wreszcie po całorocznej pracy kilka ISKIEREK zostało nagrodzonych! Była to dla dzieci długo wyczekiwana wiadomość, a ta gwiazdka, która znajduje się na ich mundurkach naprawdę wiele dla nich znaczy. Drugi rozkaz zamykał próbę na HO Dh. Katarzynie Wolanin oraz Dh. Ramonie Romankiewicz.

Biwak w Murzasichle był naszym podsumowaniem całego dotychczasowego działania „ISKIEREK”. Komandantką biwaku była ukochana przez „Bractwo Ognia” Dh. HO Katarzyna Wolanin, która niezmiennie od trzech lat nas nie zawiodła i bardzo dobrze spełniła swoją rolę. Był z nami również szczepowy – Dh. Pwd. Sławomir Brzeski, który czuwał, żeby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Nie zabrakło dwóch mamusi, które wszystkie dzieci traktowały z taką troską jak swoje własne – p. Monika Winiarska i p. Monika Kiec. Na biwaku przekonałam się po raz kolejny jak fantastyczne przyboczne ma nasza Gromada – Dh. Sandra Kiec i Dh. Marika Zawadzka z uśmiechem spełniały swoje nie raz trudne zadania i szczerze mówiąc byłam pod wielkim wrażeniem!

Jako drużynowa dziękuję całej kadrze za wykonaną pracę, biwak był znakomity i jestem przekonana, że za rok znów powrócimy do ośrodka „u Trebuni”, gdzie z otwartymi ramionami czeka na nas zawsze uśmiechnięta Pani Stanisława!

Drużynowa 1GZ/PSP1/ISKIERKI
HO Ramona RomankiewiczNotatka: Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajdują się fotki, które podesłała druhna HO Ramona Romankiewicz. W dniu 4 sierpnia 2011 roku dodano link do filmiku YOU TOUBE :)

 
Pokrewne linki
· Więcej o Referat Zuchowy
· Napisane przez Szczepan


Najczęściej czytany artykuł o Referat Zuchowy:
Zaproszenie na Obietnice Zuchową


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Biwak Zuchowy – Murzasichle 2011, czyli Zakopane i Iskierki" | Logowanie/Założenie konta | 0 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować
Zastrzegamy sobie prawo do treści publikowanych na tej stronie, kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie bez naszej wiedzy i zgody jest zabronione.
© 2005 www.Ostrowiec.zhp.pl
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund